Kompleksowe oprogramowanie do monitorowania i oceny sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa oraz wczesnego ostrzeganiaWypróbuj bezpłatnie

Kalkulator kredytowy

Przeznaczenie narzędzia

Kalkulator kredytowy umożliwia stworzenie harmonogramu spłat kredytu. Narzędzie dedykowane jest osobom, które chcą poznać wysokość rat kredytowych spłacanych w różnych okresach czasu.

 

Kalkulator kredytowy obliczy wysokość poszczególnych rat kredytu przy założonym oprocentowaniu nominalnym, okresie kredytowana oraz rodzaju rat. Podczas obliczania rat kredytu możliwe jest uwzględnienie okresu karencji spłacanego kredytu, prowizji oraz daty zaciągnięcia kredytu.

Opis działania kalkulatora

Kalkulator kredytowy przeznaczony jest do wyliczenia wysokości rat kredytowych przy wskazanych warunkach kredytu. Podaje on informacje o spłacanej racie kredytowej z uwzględnieniem raty kapitału i odsetek oraz wyświetla kapitał pozostały do spłaty. Dzięki temu kredytobiorca posiada wiedzę o wartości spłaconego kapitału i spłaconych odsetek.

Poniżej znajduje się wyjaśnienie poszczególnych pól kalkulatora.

  • Kwota kredytu – uzupełniane wartością planowanego / udzielonego kredytu.
  • Oprocentowanie kredytu – uzupełniane oprocentowaniem kredytu w skali roku.
  • Okres spłaty w miesiącach – uzupełniane liczbą miesięcy, po których planowane jest spłacenie kredytu.
  • Rodzaj rat - zaznaczenie preferowanego rodzaju rat malejących lub równych.
  • Opcje dodatkowe – umożliwiają wprowadzenie informacji o okresie karencji, prowizji w wartościach procentowych (%) oraz daty, w której chcemy zaciągnąć kredyt, która wybierana jest z kalendarza.

Po kliknięciu przycisku Oblicz system wyświetli graficzną wizualizacje kredytu o zadanych parametrach informując o kwocie kredytu, sumie odsetek, kwocie prowizji oraz całkowitej sumie spłat kredytu.

System wyświetli użytkownikowi w tabeli harmonogram spłat kredytu i umożliwi ich pobranie w formacie pdf.

plenpl
Zaloguj się do wersji biznes Zaloguj się do wersji edu Zarejestruj się w wersji biznes Zarejestruj się w wersji edu

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu analizy ruchu na stronie, funkcji społecznościowych oraz narzędzi marketingowych. Kontynuując używanie strony wyrażają Państwo zgodę na ich wykorzystanie.OK